autor: broda » sob 02 sty 2010, 18:21
Papugi faliste żyją w zgodzie z innymi ptakami, podobnie jest z nimfami. W tym przypadku mamy do czynienia z gatunkami pochodzącymi z tego samego kontynentu co znacznie ułatwia sprawę.
Warunkiem trzymania tych dwóch gatunków jest oczywiście zapewnienie im odpowiedniego pomieszczenia, najodpowiedniejsza jest woliera. Nimfa jest ptakiem sporo większym od papugi falistej i w zbyt małej klatce może zrobić jej krzywdę przez np trzepanie skrzydłami. Klatka w tym przypadku powinna być możliwie jak największa aby zapewnić nimfie swobodny przelot z jednej żerdki na drugą (rozpiętość skrzydeł nimfy to 40- 50 cm!) minimalna szerokość takiej klatki powyżej 50 cm, wysokość ponad 80 cm a długość ok 1,5 metra! Trzeba pamiętać, że to rozmiary minimalne, im większa klatka tym lepiej.
W swoim poście wspominasz o trzymaniu dwóch papug falistych i jednej nimfy, jeśli planujesz rozmnażanie papużek falistych wymiary klatki automatycznie wzrastają.
Pozdrawiam i zapraszam do debaty